Pasparty, obrazové sklá, zadné dosky, laminačné fólie Nielsen

Pasparty, paspartové kartóny

Pasparta je veľmi častou súčasťou obrazov. Sú adjustácie, kedy je dobrou variantou, zaujímavým nápadom, ale niekdy sa bez nej jednoducho neobídeme.

Paspartové výrezy sa vyrábajú z paspartovacích kartónov. Materiály rôzneho zloženia, rôzných rozmerov, chemických kvalít, rôzného určenia. V podstate ide ale väčšinou o papier rôznej kvality, rôzneho zloženia a vlastností s farebnou hornou vrstvou. Niektoré muzeálne typy sú ale aj z bavlny.

Dobrý predajca by mal vždy ponúknuť a prípadne doporučiť nielen vhodný farebný odtieň, ale tiež správnu farbu rezu pasparty, či stupeň jej chemickej neutrality s ohľadom na adjustované dielo. Pasparta dodá obrazu hĺbku a veľkosť. Motív nielen vhodne doplní, ale vytvorením správného mikroklimatu ho môže aj aktívne chrániť. V neposlednej rade samozrejme zaistí požadovaný odstup rámovaného objektu od skla, čo je napríklad u originálnych fotografií takmer nutnosťou.

Paspartovacích kartónov je nepreberné množstvo farebných odtieňov, hrúbok, formátov, či chemických kvalít; rovnako ako variánt ich použitia.

Vyberte si z ponuky paspartovacích kartónov Nielsen. 

 

 

 

 

 

Obrazové sklo

Sklo je častou súčasťou obrazu, hlavne u inštalácií, ktoré adjustujú originálne, či z iného dôvodu cenné dielo. Ak je nutné zachovať možnosť niekdy v budúcnosti rámovaný objekt (napríklad cenný grafický list, alebo signovanú fotografiu) v nezmenenej podobe opäť vybrať, nemáme inú možnosť, ako ho chrániť z pohľadovej strany obrazu sklom. Ovšem máme v tej súvislosti možnosť vybrať si zo skiel rôznych vlastností a kvalít.

Pre bežné rámovánie nám väčšinou vyhovie obyčajné, kvalitné sklo. Má však jednu zretelne viditeľnú nevýhodu - odráža časť svetla, ktoré na neho dopadá. Leskne se. To potom nie je v rámoch použitých pre adjustáciu cennejšieho objektu práve príjemná vlastnosť. Môžeme použiť matné (niekdy nesprávne nazývané "antireflexné") sklo, ktoré potom opravdu čiastočne znižuje odraz svetla, ale toto sklo je horšie priehľadné, čo väčšinou nie je žiadúce. Ztráca sa jasnosť a brilancia; farby potom pôsobia mdlo a matne.

Nielsen Vám ponúka řiešenie.

Riešením sú špeciálne sklá prakticky neodrážajúce svetlo (pri pohľade na obraz ho prakticky nevidíte). Niektoré typy sú tiež doplnené o účinný filter škodlivého UV žiarenia.

 

 

 

 

 

Zadné dosky rámov

Zadná stena rámu je jednou zo zásadných technických komponent Vášho obrazu. Výber materiálu pre jej výrobu naprosto jednoznačným spôsobom ovplivní kvalitu a trvanlivosť celého rámovania.

Celkom iné nároky sú na materiál zadnej steny rámu pri rámovaní malej zapaspartovanej grafiky do dreveného profilu a celkom iné potom pri veľkoplošnej adjustácii laminovanej fotografie do subtílneho aluminiového profilu.

Materiál (dosku) pre výrobu zadnej steny je dôležité zvoliť správne a je veľkou chybou na ňom šetriť.

Ponuka Nielsen materiálov pre zadné steny rámov  je veľmi široká.

 

 

 

 

 

Laminačné technológie

Všetká laminačná technika (stroje, materiály a príslušenstvo) je výrobkom renomovanej nemeckej spoločnosti Biedermann. Vákuové laminácie za tepla aj studena, valcové technológie a možnosť nalepovania na sklenené dosky sú dôležitou súčasťou rámarských techník vzhľadom k výhodám, ktoré zákazník týmito adjustačnými technikami získa. 
Najväčším kúzlom laminačných úprav a nalepovania na ľahké dosky je vyradenie potencionálne nebezpečného skla z rámu (celkové zníženie hmotnosti rámu) a automatické včlenenie UV-filtru na laminovaný objekt. Naopak veľmi efektná adjustácia na sklo  je novou možnosťou povrchových úprav, veľmi žiadanou do moderných interiérov.

Technológie rokmi používané v rámarskom obore na západ od naších hraníc si získáva rovnako silné postavenie aj u nás. 

Spoločnosť Nielsen SK s.r.o. vystupuje na trhu na Slovensku ako importér a následný distribútor týchto kvalitných materiálov pre úpravy povrchov rámovaných objektov. Prvotným záujmom firmy je predovšetkým veľkoobchodný predaj subjektom, ktoré sa ďalej zaoberajú adjustáciou a rámovaním. 

Vyberte si z širokej ponuky laminačných strojov a laminačných fólií Nielsen.

 

 

 

 

 

 

Veríme, že Vás ponuka Nielsen Design adjustačných materiálov zaujala a že ste priaznivcom „rámovania na mieru“, které je dostupné u našich kvalifikovaných predajcov. Našu spoločnosť - výhradného zástupcu a veľkoobchodného dodávateľa pre celé Slovensko nájdete tu.