Obrazové sklá

Sklo je častou súčasťou obrazu, hlavne u inštalácií, ktoré adjustujú originálne, či z iného dôvodu cenné dielo. Ak je nutné zachovať možnosť niekdy v budúcnosti rámovaný objekt (napríklad cenný grafický list, alebo signovanú fotografiu) v nezmenenej podobe opäť vybrať, nemáme inú možnosť, ako ho chrániť z pohľadovej strany obrazu sklom. Ovšem máme v tej súvislosti možnosť vybrať si zo skiel rôznych vlastností a kvalít.

Pre bežné rámovánie nám väčšinou vyhovie obyčajné, kvalitné sklo. Má však jednu zretelne viditeľnú nevýhodu - odráža časť svetla, ktoré na neho dopadá. Leskne se. To potom nie je v rámoch použitých pre adjustáciu cennejšieho objektu práve príjemná vlastnosť. Môžeme použiť matné (niekdy nesprávne nazývané "antireflexné") sklo, ktoré potom opravdu čiastočne znižuje odraz svetla, ale toto sklo je horšie priehľadné, čo väčšinou nie je žiadúce. Ztráca sa jasnosť a brilancia; farby potom pôsobia mdlo a matne.

Nielsen Vám ponúka řiešenie.

Riešením sú špeciálne sklá prakticky neodrážajúce svetlo (pri pohľade na obraz ho prakticky nevidíte). Niektoré typy sú tiež doplnené o účinný filter škodlivého UV žiarenia.

 

 

 

Veríme, že Vás ponuka Nielsen Design rámovacích materiálov zaujala a že ste priaznivcom „rámovania na mieru“, které je dostupné u našich kvalifikovaných predajcov. Našu spoločnosť - výhradného zástupcu a veľkoobchodného dodávateľa pre celé Slovensko nájdete tu.