Pasparty

Pasparta je veľmi častou súčasťou obrazov. Sú adjustácie, kedy je dobrou variantou, zaujímavým nápadom, ale niekdy sa bez nej jednoducho neobídeme.

Paspartové výrezy sa vyrábajú z paspartovacích kartónov. Materiály rôzneho zloženia, rôzných rozmerov, chemických kvalít, rôzného určenia. V podstate ide ale väčšinou o papier rôznej kvality, rôzneho zloženia a vlastností s farebnou hornou vrstvou. Niektoré muzeálne typy sú ale aj z bavlny.

Dobrý predajca by mal vždy ponúknuť a prípadne doporučiť nielen vhodný farebný odtieň, ale tiež správnu farbu rezu pasparty, či stupeň jej chemickej neutrality s ohľadom na adjustované dielo. Pasparta dodá obrazu hĺbku a veľkosť. Motív nielen vhodne doplní, ale vytvorením správného mikroklimatu ho môže aj aktívne chrániť. V neposlednej rade samozrejme zaistí požadovaný odstup rámovaného objektu od skla, čo je napríklad u originálnych fotografií takmer nutnosťou.

Paspartovacích kartónov je nepreberné množstvo farebných odtieňov, hrúbok, formátov, či chemických kvalít; rovnako ako variánt ich použitia.

Vyberte si z ponuky paspartovacích kartónov Nielsen. 

 

 

 

Veríme, že Vás ponuka Nielsen Design rámovacích materiálov zaujala a že ste priaznivcom „rámovania na mieru“, které je dostupné u našich kvalifikovaných predajcov. Našu spoločnosť - výhradného zástupcu a veľkoobchodného dodávateľa pre celé Slovensko nájdete tu.